Що із себе представляють системи контролю доступу та як вони працюють?

22.10.2018
Що із себе представляють системи контролю доступу та як вони працюють?

Системи контролю доступу СКД призначені для контролю і управління входом і виходом співробітників та відвідувачів до будівлі, а також транспорту на територію, що охороняється. За допомогою даного комплексу можна збільшити ефективність системи безпеки, проконтролювати робочий час персоналу, обмежити або надати доступ тим або іншим особам.

Комплекси можуть бути простими і складними. У першому випадку можна говорити про контроль одного-двох об'єктів. Такі підійдуть для невеликих площ, в тому числі для приватних житлових будинків. Складні системи використовуються на великих комбінатах, заводах, торгових і офісних центрах, банках.

Незалежно від типу кожна система включає певний набір механізмів: ідентифікатори, контролери, зчитувачі, виконавчі пристрої (замки, турнікети).

Принцип дії СКД

Для проходження на об'єкт, що охороняється, користувач повинен отримати ідентифікатор, тобто електронний ключ, який може мати вигляд пластикової картки або брелока. Існують також системи контролю доступу за відбитком пальця.

Кожен ключ індивідуальний і містить персональні дані про власника, код. Ця інформація зберігається в загальній базі, при необхідності (звільнення співробітника, наприклад) дані видаляються і людина більше не має доступу до об'єкта.

На вході в будівлю (двері, турнікети) або будь-яке приміщення всередині встановлюється зчитувач. Цей пристрій зчитує дані з електронного ключа. Якщо користувач має права доступу, двері розблоковуються.

Всі спроби пред'явлення ідентифікаторів фіксуються в системі. Надалі ця інформація підсумовується у звітах з трудової дисципліни, обліку робочого часу.

Біометричні системи контролю доступу реагують на особливості обличчя, відбиток пальця, райдужки ока. Це одна з найбільш точних систем в сфері безпеки на сьогоднішній день.

Компанія «Охорона-Холдінг» спеціалізується на охоронних послугах різного спрямування, в тому числі встановлює біометричні системи контролю доступу Україна. Виконуємо весь комплекс робіт — від розробки проекту до введення системи в експлуатацію.

На сьогоднішній день «Охорона-Холдінг» спільно з організаціями – партнерами контролює понад 30 тис. об'єктів по Україні. Працюємо з промисловим сектором, бізнесом і приватними особами.

Підписка на вигідні акції та новини від нашого холдингу
Ваш емейл